Image

Gezamenlijke Egyptische en Chinese luchtoefening

Artikel
28 april 2025

Recent schreef ik over de toegenomen militaire activiteit van Egypte in de Sinaïregio, de zuidelijke grens met Israël. Ontwikkelingen gaan razendsnel. Momenteel zijn er grote zorgen over een gezamenlijke luchtmacht oefening tussen Egypte en China exact in de hierboven genoemde grensregio. ‘Eagles of Civilization 2025’ zoals de gezamenlijke, militaire oefening van beide landen heet, vertoont duidelijke afschrikkende signalen, want er wordt gebruik gemaakt van Chinese en Russische straaljagers.

‘Egypte hanteert een beleid van afschrikking en preventie, in dit licht moeten de gezamenlijke, militaire oefeningen worden gezien’, zegt Egyptische veiligheidsdeskundige Mohamed Makhlouf. Hij verwacht dat deze in de toekomst vaker zullen worden gehouden om zo de weg te effenen naar verdere militaire samenwerking tussen beide landen. ‘Eagles of Civilization’ valt samen met de Egyptisch-Russische marine-oefeningen ‘Bridge of Friendship’ die vorige week werden gehouden in de Egyptische territoriale wateren. Deze serie oefeningen die Friendship Bridge worden genoemd, werd voor het eerst gehouden in 2015 en benadrukt de groeiende militaire banden tussen Rusland en Egypte.

Makhlouf ziet wereldwijd een duidelijke verschuiving in de militaire allianties met als gevolg dat de Westerse dominantie onder grote druk komt te staan. De Israëlische krant Maariv uit kritiek en zorgen over de gezamenlijke luchtoefening die voor de allereerste keer ooit wordt gehouden in het Egyptische luchtruim. Chinese straaljagers komen opmerkelijk dichtbij de Israëlische grens en dat is onwenselijk. Beide militaire oefeningen vinden plaats op een kritiek moment in een regio die op dit moment uiterst gespannen is. Egypte heeft geen oorlog te vrezen aan de landsgrenzen en daarom zijn er in Israël grote zorgen over beide militaire oefeningen.

We weten vanuit Gods Woord dat Israël omringd is en wordt door steeds meer vijanden en dat het land wordt geïsoleerd. Wereldwijd worden nieuwe militaire allianties gesmeed en we weten wat het uiteindelijke doelwit is en zal zijn: Israël. De vraag is of Israël het gevaar ziet? Ik herhaal nog maar eens eerdere uitspraken van de Israëlische brigadegeneraal Ben Chaim. Chaim zei in maart jl. dat hij niet verwacht dat een aanval door Egypte zal plaatsvinden in de nabije toekomst met verwijzing naar het vredesverdrag tussen Israël en Egypte. Deze uitspraak is op z’n minst naïef te noemen.

Hoe zien wij deze ontwikkelingen? Zien we de verbanden? Maar vooral: zien we de geestelijke strijd die achter de strijd in en om Israël plaatsvindt? God zegt dat we onze kracht in Hem moeten zoeken, in de kracht van Zijn macht. We hebben de wapenrusting van God gekregen om die aan te trekken om stand te kunnen houden tegen de listen van de duivel. Want onze strijd is niet gericht tegen mensen maar tegen hemelse vorsten, de heersers en de machthebbers van de duisternis, tegen de kwade geesten in de hemelsferen. Blijf waakzaam en bid voortdurend (Efeziërs 6: 10 – 21).

Ira Stam

Wil je deze content helpen mogelijk te maken? Je kunt ons werk steunen door een gift te geven.