Image

Eerste christenen veroordeeld voor overtreden Indiase antibekeringswet

Artikel
30 januari 2025

De verdraagzaamheid voor christenen neemt af in de wereld. Daar merken wij in het westen als Bijbelvaste christenen al het nodige van, maar in andere delen van de wereld is het nog een stuk ernstiger gesteld. Zo is in een Indiase deelstaat een antibekeringswet ingevoerd die het verbiedt om mensen van de ene religie naar de andere te bekeren. Twee christenen zijn veroordeeld tot 5 jaar cel en een geldboete.

De antibekeringswet die is uitgevaardigd in deelstaat Uttar Pradesch, draait om het bekeren van mensen van de ene religie naar de andere middels dwang, manipulatie, chantage en dergelijke. Daarvoor zijn dus nu twee christenen aangeklaagd en ook veroordeeld. Zij zouden als echtpaar, mensen van de Dalitstam omgekocht hebben om christen te worden. Armoede is een groot probleem onder deze groep en het getrouwde stel zou de mensen met giften hebben ingepalmd en omgekocht.

Internationale organisaties en het christelijke paar zelf, ontkennen. Ze wijzen op het gebrek aan bewijs. Desalniettemin zijn ze veroordeeld. De vrees bestaat dan ook dat er nog vele andere gelovigen zullen volgen. 
De weerstand tegen het evangelie wordt steeds groter. Deze tegenstand is alleen geestelijk te duiden in het licht van de tijd. De liefdeloosheid neemt toe, de wetteloosheid daarmee ook en opstandigheid en vijandigheid ten opzichte van God, het geloof en de gelovigen, volgt. 

Bron: Reformatorisch Dagblad